Arhitektuuriline kontseptsioon

Kesk-Peetri esimese etapi arhitektuurse lahenduse oleme loonud koostöös arhitekt Tõnis Savi'ga. Teise etapi arhitektuurne lahendus on Korrus AB poolt. Sisearhitektuurset ja -kujunduslikku nõu on jaganud Reet Helisabeth Karm.

Elukvartali esimene etapp on valmis.

Kesk-Peetri teises etapis rajatakse juurde viis kolmekorruselit kortermaja, valikus samuti kahe- kuni neljatoalised korterid avarate akendega ning terrasside/rõdudega. Lisamugavusena on teise etapi majades LIFT ning kõigi korterite juurde kuuluvad panipaigad.

Kesk-Peetri kahe- kuni neljatoalised korterid on hoolikalt läbi mõeldud planeeringutega, arvestades koduostja tänaseid ja homseid ootuseid ning luues võimalikult nutikat ruumikasutust. Korteritele lisavad avarust terrassid esimese korruse korteritel, kõigil teise ja kolmanda korruse korteritel rõdud. Korterid on suurte akendega ning valgusküllased.

 

Kesk-Peetri majade vahele jääb turvaline autovaba puhkeala laste mänguväljakutega ja täiskasvanute fitness alaga.

Hoonete energiaklass on B.

Ehituskonstruktsioonid

Hoone kandvad konstruktsioonid toetuvad raudbetoonist lintvundamendile. Välisseinad on laotud betoonkividest, soojustatud. Esimese etapi hoonete fassaadid on kaetud tumehalli tsementkiudplaadiga, mis oma ebakorrapärase jaotusega ilmestab hoone fassaadi. Teise etapi hoonete fassaadi katab tumepruun kirjukivi krohv.

Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest, mille peale on paigaldatud mineraalvill sammumüra tõkestamiseks ja betoonist tasanduskiht. Hoonel on rullmaterjalist katusekattega lamekatus.

Korterite ning korterite ja trepikoja vahelised seinad on laotud betoonkivist. Korterite siseseinad on metallkarkassil kipsplaatseinad. Kuivades ruumides on viimistluseks värv, märgades ruumides keraamilised plaadid.

Aknad ja uksed

Kesk-Peetri kortermajadel on 3-kordsed plastraamides selektiivklaasiga aknad. Korterite välisuksed on puidust. Siseuksed on massiivliimpuitraamiga värvitud uksed.

Ventilatsioon

Korterite tervisliku siseõhu tagab korteripõhine soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem. Igasse korterisse on projekteeritud mehaaniline sissepuhke- ja väljatõmbesüsteem. Köökidesse on pliidi kubude jaoks projekteeritud eraldi ventilatsioonitorustik, mis juhib õhu katusele. Süsteem vajab töötamiseks mootoriga kubu, mille tarnib ja paigaldab korteri tulevane omanik ise.

Sisekliima

Kesk-Peetri kortermajades on õhk‐vesi soojuspumpadel töötav küttesüsteem. Korterites on mugav ja energiasäästlik vesipõrandaküte, mida saab reguleerida ruumipõhiselt. Küttetorustike kollektorkapid on paigaldatud pinnapealselt korterite esikusse.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Kortermajad on ühendatud vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja I korrusel asuvas soojasõlmes. Korterite veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel automaatselt ja suunatakse haldusteenust pakkuvale ettevõttele.

Elektri- ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite elektriarvestid on kaugloetavd ning need paigaldatakse hoone esimesel korrusel asuvasse kilbiruumi. Korteri elektrikilp asub süvistatuna esiku seinas. Korteritesse paigaldatakse pistikupesad, lülitid ja andmeside pesad.  Sanitaarruumidesse ja esikusse paigaldatakse süvistatavad LED-valgustid. Kortermajas on videofono.

Parkla ja panipaigad

Panipaigad on valitud korteritele ja asuvad esimesel korrusel. Korterelamu elanikele mõeldud parkimiskohad asuvad omal kinnistul murukivi- ja asfaldikattega parkimisplatsil. Parkimisplats on varustatud tõkkepuuga. 

 

Ehitustööde peatöövõtja on Riser Ehitus OÜ.

See veebileht kasutab küpsiseid. Tutvu meie privaatsuspoliitikaga.